משנים את חדר האמבטיה לסביבת חיים

מותג שוויצרי מסורתי המשקף שילוב של עיצוב, איכות, ופונקציונליות.
לאופן, מותג האיכות במסגרת חברת רוקה, הוא מהיצרנים המובילים בעולם, עם רשת הפצה בינלאומית.
מיומנות הליבה של החברה נמצאת בידע שלה בייצור כלים סניטאריים.
במשך 120 שנים, מותג לאופן משתמש בחומר הגמיש העתיק הידוע לבני אדם כדי לייצר כלים סניטאריים חדשניים במפעלים עדכניים ביותר, עם דיוק שוויצרי שהוא שם דבר. ידע בחדר האמבטיה בכלל התפתח מהמיומנות של לאופן בייצור קרמיקה ובעיצור מתוחכם. המייחד את מוצרי לאופן ממבט ראשון הוא העיצוב השוויצרי שמאחד שתי מגמות עיקריות בעיצוב: עיצוב רגשי איטלקי מהדרום, והמסורות הצפונית של דיוק ובהירות בעיצוב.
עבור לאופן, לאיכות שתי פנים: ידע בייצור, ויתרונות מעשיים ללקוח שמספק חדר אמבטיה השלם – ולא תמיד נראים לעין באופן מיידי. לאופן, חברה שוויצרית שמייצרת מוצרים שמצמצמים את צריכת המים, אותו משאב יקר ערך, מפגין בכך מחויבות לשמירת משאבי הטבע ויצור ידידותי לסביבה.

תהליך הייצור

עיצוב יוצא דופן

אומנם אומנות מעודנת הייתה תמיד הסמל המסחרי של מוצרי לאופן, אך מושקעת הרבה מחשבה בעיצוב גם כן. מזה כמה עשורים, לאופן זכתה לשיתוף פעולה מוצלח עם אדריכלים ומעצבים מצטיינים. בפיתוח רעיונות חדשים למערכות חדרי אמבטיה, ציפיות המעצבים ממומשות על ידי הניסיון והדיוק של בוני המודלים, מפתחי המוצרים והמהנדסים.
המטרה המשותפת: לעצב את החומרים האלגנטיים בצורה חכמה ומעשית ככל האפשר, תוך הפקת מירב האיכות האסטטית, וגם תוך מזעור נזק סביבתי ושימוש חסכני במשאבים ככל שניתן. היצע המוצרים של החברה נהנה גם מפיתוח חומרים חדשני, תוך ייצור גוף חרסינה כמעט לבן שמאפשר היקפים קטנים יותר ונראות עדינה יותר. ההשפעה ההדדית של מושגי עיצוב יצירתיים ותהליך ייצור מדויק תוך שימוש בטכנולוגיה המעודכנת ביותר מאפשרת גישה לחדר האמבטיה כסביבה – הרכב חכם של סך החלקים שלו.
התוצאה: היצע מוצרים ברמה פונקציונלית ואסתטית גבוהה ביותר. מכלים סנטריים מחרסינה, דרך ברזים, ריהוט אמבטיה ומראות, למגשי מקלחת, אמבטיות ומערכות ג'קוזי – בכל רמות המחירים. בה בעת, הידע והנסיון שלנו מאפשרים לנו להגיע לרמת ייחודיות המתאימה לרצונות לקוחותינו. בנוסף לצבעים בקשת גוונים, גימורים וקישוטים, ניתן להזמין כיורים לפי המידה המותאמים לגודל הדרוש, עם מסירה ללקוח תוך זמן קצר.
העיצוב המושך ואיכות החומרים של מוצרי לאופן עשו רושם על הרבה שופטים בינלאומיים וארגונים עצמאיים, ופרסים רבים חולקו למוצרים יחידים, קווי מוצרים, ואפילו חומרים חדשניים ואולמות תצוגה.

איכות בר קיימא

לאופן מייצר מוצרים שמאפשרים שימוש מצומצם במים, אותו משאב יקר ערך, ועל ידי כך מפגין את מחוייבותו לשמירה על משאבי הטבע. לכן יש דגש על ייצור ידידותי לסביבה, תוך שימוש במצומצם ככל הניתן באנרגיה וחומרי גלם בכל רמות היצור, מפיתוח ועד לשיווק. לדוגמה, לאופן עושה שימוש חוזר בחום המופק בתהליך הייצור כדי לייבש את הכלים הסניטריים.
באוסטריה לאופן זכה ב"פרס אמאס לסביבה" בשנת 2007 עבור הניהול הסביבתי המעולה שלו. מפעל היצור השוויצרי בלאופן נושא את תו הסוכנות השוויצרית לאנרגיה עבור תעשיה (EnAW) מאז שנת 2006, המהווה הכרה בו כחברה שמחוייבת באופן פעיל להגנת האקלים. לאופן מחפש פתרונות ידידותיים לסביבה לרבים ממוצריו באופן פעיל. הגימור המבריק בקו mimo של ריהוט האמבטיה, לדוגמה, עשוי מחומר PET ממוחזר. עם זאת לאופן גם מדגיש את יצור מוצרים בעלי איכות מצויינת – כפי שיעידו תעודות מוצר בינלאומיים ותקנים רבים.
סמל קיו פלוס השוויצרי מאשר את עמידת המוצרים שלנו בתקן האירופאי, וגם בתקן השוויצרי הקפדני יותר. ההיבט הזה חשוב ללאופן, מכיוון שרק למוצרים עמידים, שאינם נשחקים מגיע התואר של ידידותי לסביבה – בכל זאת הימנעות מהחלפה עדיפה על מחזור. בכך מסייע לאופן ללקוחותיו לחיות בהרמוניה עם הסביבה ולהקטין את הוצאות האנרגיה. בגלל זה המוצרים שלנו משלבים את הטכנולוגיות העדכניות ביות לחסכון באנרגיה ובמים, כמו הדור החדש של אסלות חוסכות מים: כמה מהאסלות של לאופן מורידים מים בכמות אופציונלית של 4.5 או 3 ליטר במערכת דואלית, במקום 6 או 3 ליטר באסלות קונוונציונליות.
יש לנו משתנות יעילות במיוחד שדורשות לא יותר מליטר אחד לשטיפה. לסקטור הציבורי יש לנו אפילו משתנות בעלות סיפון מיוחד בתחזוקה נמוכה: פתרון 0 ליטר.
האסלות של 4.5\3 ליטר עומדות בכל הדרישות התפקודיות המוגדרות בתקנים הבינלאומיים אי אן 997 רמה I סוג 5, אי אן 997 רמה 2 וגם SAI/Wels 4 כוכבים.
EN 997 Class 1 Type 5, EN 997 Class 2 and SAI/Wels 4 Stars.